Антигрипін - протипоказання та побічна дія. Будьмо обережні!

Антигрипін, як і будь-який інший лікарський препарат, має протипоказання та побічну дію. Cклад якісного антигрипіну (виробник «Натур Продукт Фарма Сп. з. о. о», Польща, виробленого на замовлення та під контролем: «Натур Продукт Європа Б.В.», Нідерланди; Твеберг 17, 5246 XL, Розмален, Нідерланди) наведено нижче. Читаємо!

Склад лікарського засобу:

діючі речовини: 1 таблетка антигрипіну містить парацетамолу 500 мг, хлорфенаміну малеату 10 мг, кислоти аскорбіновї 200 мг;

допоміжні речовини: натрію гідрокарбонат, кислота лимонна безводна, сорбіт (Е 420), повідон, сахарин натрію, натрію карбонат безводний, макрогол, натрію лаурилсульфат, ароматична фруктова добавка «Лайм»;

допоміжні речовини (смак малини): натрію гідрокарбонат, кислота лимонна безводна, сорбіт (Е 420), повідон, натрію сахарин (Е 951), аспартам, натрію карбонат безводний, макрогол, натрію лаурилсульфат, рибофлавін-5-фосфат натрію, ароматизатор малиновий (ароматична фруктова добавка «Малина»), коректор смаку, порошок соку червоного буряка;

допоміжні речовини (смак грейпфруту): натрію гідрокарбонат, кислота лимонна безводна, сорбіт (Е 420), повідон, аспартам (Е 951), натрію карбонат безводний, макрогол, натрію лаурилсульфат, рибофлавін-5-фосфат натрію, ароматизатор лимонний (ароматична фруктова добавка «Лимон»), ароматизатор грейпфрутовий (ароматична фруктова добавка «Грейпфрут»), коректор смаку.

Лікарська форма. Таблетки шипучі.

Читаємо нижче перелічені протипоказання при застосуванні антигрипіну!

Підвищена чутливість до компонентів препарату "Антигрипін" або до інших антигістамінних засобів, тяжкі порушення функції печінки і/або нирок, вроджена гіпербілірубінемія, дефіцит глюкозо-6-фосфатдегідрогенази, алкоголізм, захворювання крові, виражена анемія, лейкопенія, тяжка артеріальна гіпертензія, нестабільна стенокардія; тяжкі порушення серцевої провідності, гострий період інфаркту міокарда, тяжкий атеросклероз, некомпенсована серцева недостатність, гіпертиреоз, гостра затримка сечі при гіпертрофії передміхурової залози, обструкція шийки сечового міхура, пілородуоденальна обструкція, виразка шлунка та дванадцятипалої кишки у стадії загострення, закритокутова глаукома, тромбоз, тромбофлебіт, тяжкі форми цукрового діабету, епілепсія, літній вік; непереносимість фруктози; фенілкетонурія.

З обережністю приймати хворим на цукровий діабет

Для запобігання передозуванню слід перевірити та виключити всі препарати, що містять парацетамол.

Для дорослих з масою тіла більше 50 кг загальна доза парацетамолу не маєперевищувати 4 г на добу.

Оскільки вплив препарату на перебіг вагітності або період годування груддю недостатньо вивчений, не слід призначати його у дані періоди.

Не застосовувати дітям віком до 15 років.

У пацієнтів із порушеннями функції печінки або нирок та у хворих літнього віку інтервал між прийомами препарату має становити не менше 8 годин.

Читаємо про побічні ефекти при застосуванні антигрипіну

З боку кровотворної та лімфатичної системи: анемія, сульфгемоглобінемія і метгемоглобінемія (ціаноз, задишка, біль у серці), гемолітична анемія; тромбоз, гіперпротромбінемія, еритроцитопенія, тромбоцитопенія, агранулоцитоз, нейтрофільний лейкоцитоз, пурпура, лейкопенія.

З боку імунної системи: анафілаксія, анафілактичний шок, шкірні реакції гіперчутливості, включаючи свербіж, висипання на шкірі і слизових оболонках (зазвичай еритематозне, кропив’янка), ангіоневротичний набряк, мультиформна еритема (включаючи синдром Стівенса-Джонсона), токсичний епідермальний некроліз (синдром Лайєлла).

З боку дихальної системи: бронхоспазм у пацієнтів, чутливих до ацетилсаліцилової кислоти та інших НПЗЗ.

З боку травної системи: сухість у роті, нудота, печія, блювання, запор, біль в епігастрії, діарея, порушення функції печінки, підвищення активності печінкових ферментів, як правило, без розвитку жовтяниці, гепатонекроз (дозозалежний ефект).

З боку ендокринної системи: гіпоглікемія аж до гіпоглікемічної коми.

З боку нервової системи: рідко — головний біль, запаморочення, порушення сну, безсоння, сонливість, сплутаність свідомості, галюцинації, нервозність, тремтіння; в окремих випадках — кома, судоми, дискінезія, зміни поведінки, підвищена збудливість; порушення рівноваги і пам’яті, неуважність, особливо у пацієнтів літнього віку.

З боку серцево-судинної системи: у поодиноких випадках — тахікардія, дистрофія міокарда (дозозалежний ефект при тривалому застосуванні), ортостатична гіпотензія.

З боку обміну речовин: порушення обміну цинку, міді.

З боку сечовидільної системи: затримка сечі та утруднення сечовипускання, асептична піурія, ниркова коліка.

З боку шкіри: екзема.

З боку органів зору: сухість очей, мідріаз, порушення акомодації.

При тривалому застосуванні у великих дозах: ушкодження гломерулярного апарату нирок, кристалурія, утворення уратних, цистинових та/або оксалатних конкрементів у нирках і сечовивідних шляхах; ушкодження інсулярного апарату підшлункової залози (гіперглікемія, глюкозурія) та порушення синтезу глікогену аж до розвитку цукрового діабету.

Категорія відпуску. Без рецепту.

Дуже багато хворих, котрі при перших симптомах грипу біжать в аптеку купувати антигрипін, не хочуть чути і знати про те, що антигрипін грип не лікує і грипу не протидіє, він лише послаблює симптоми перебігу хвороби і при цьому може завдати серйозної шкоди організму хворого.

Але, окрім звичайного, є ще антигрипін гомеопатичний...

Антигрипін гомеопатичний

Нижче наведено склад антигрипіну гомеопатичного українського виробника.

Виробник - ЗАТ "Національна гомеопатична спілка", м.Київ, Україна

Лікарська форма - гранули гомеопатичні по 10 г у пеналах полімерних

10 г гранул містять: аконітум 1000СН - 20.0 мг, рус токсикодендрон, 1000СН - 20.0 мг, арніка 1000СН - 20.0 мг, арсенікум альбум, 1000СН - 20.0 мг, меркур солюбіліс 1000СН - 20.0 мг

Аконітум - борець, багаторічна рослина, Aconitum napellus з глибокої давнини був відомий не тільки як сильна отрута, але і як один із найцінніших ліків. Арніка також здавна відома як лікарська рослина, здавна настої арніки гірської використовують при запаленні верхніх дихальних шляхів, задавненому кашлі, ларингіті, матковій кровотечі, ішемічній хворобі серця, нервовому перезбудженні, виразці шлунку.

Але звернемо увагу, у складі препарату вказується не просто арніка - 20 мг, вказується арніка 1000СН - 20.0 мг. 1000СН - це тисячне розведення по Ганеману.

У Вікіпедії читаємо наступне.

Розведення. Застосовується два методи приготування «сотенних» розведень по Ганеману і по Корсакову, для відмінності в позначенні розведень додають латинські букви H і K відповідно (1СН = 1СК = 1/100, 3СН = 3СК = 1/1000000).

Нижче процитоване кваліфіковане пояснення терміну "розведення" відвідувача інтернет-сторінки.

Що таке сотенне розведення? Беремо 1 г карбонату кальцію (у нашому випадку) і розводимо у 100 г води. Це є розведення 1С. Далі з цього розчину беремо знову 1 г (але це вже не чистий карбонат кальцію, а 1г отриманого 1% розчину) і знову розводять його у 100г води. Це є розведення 2С. З кожним наступним розведенням концентрація карбонату кальцію зменшується в 100 разів. Якщо на початку в нас був 1 г карбонату, то після 2-х розведень (2С) ми маємо 0,0001г карбонату в 100г розчину. Після 3С розведення - 0,000001г карбонату в 100г розчину. Скільки карбонату кальцію в отриманому при 30С і 1000С розведенні розчині? Рахувати нічого - його там просто немає. Допускається при гомеопатичних розведеннях наявність лише 1 молекули (!!!!!) діючої речовини на банку препарату. Це нічого. Нуль. Тому, що для трирічної дитини денна норма ЧИСТОГО (елементарного) кальцію (а не у вигляді карбонату) становить 800мг=0,8г. Це багато. І, якщо гомеопатичним препаратом (в якому як виявляється просто немає кальцію), намагаються "підняти" кальцій в організмі дитини, то це є злочин, бо призначити гомеопатичний засіб дитині, в якої є проблеми з зубами чи суглобами, означає не призначити нічого. Тобто це є злочинна бездіяльність. Чому не призначити глюконат кальцію, кальцій Д3 нікомед чи кальцинову, де є реально достатня доза необхідного мінералу.
Не забуваємо про непомірну, невиправдану вартість гомеопатичних засобів. Нам продають цукор за неймовірною ціною. Остап Бендер "тіхо отдихает в сторонке"

Такрм чином, купуючи антигрипін гомеопатичний ми заплатимо за цукрову кульку без жодної діючої речовини і, в кращому випадку, за ефект плацебо декілька десятків гривень.