Гентос — відгуки медиків про ефективність та доцільність застосування

Про Гентос відгуки хворих, що лікувались цим препаратом, переважно є варіаціями наведеного нижче (аби бути максимально точним, цей та наступні наводяться скриншотами — растровими копіями фрагментів інтернет-сторінки).

Відгук_1

Фаховий відгук про Гентос, відповідаючи на запитання хворого, дав один із медиків на Форумі Російського Медичного Серверу:

На жаль ні вітапрост, ні гентос не є ліками, тому що їх ефективність ніким не доведена і ходити лікуватися до лікарів, які нічого іншого не знають, крім подібних псевдоліків, можна з тією ж ефективністю, як до таксиста, слюсара-сантехніка або машиніста баштового крана. Вас "врятує" тільки обстеження і лікування у грамотного фахівця. Розумію, що знайти важко, але постарайтеся.

Чим викликані такі категоричні слова фахівця? Спробуємо знайти відповідь. Перш за все поглянемо на показання для застосування:

Показання_для_застосування

Отже препарат застосовується при лікуванні передміхурової залози та сечового міхура.

Склад препарату Гентос

Як матеріал для роздумів наводиться склад лікарського засобу.

Складники_препарату

Довідка про використані позначення у складі препарату Гентос

Літера D вказує на гомеопатичні розведення за десятинною шкалою: перше десятинне розведення повинно містити 1/10 частину лікарської речовини (1:10). Кожне наступне розведення готують з 1 частини попереднього розведення і 9 частин індиферентної речовини(спирт, вода, цукор).

Таким чином, відповідний вміст діючої речовини наступний:

  • D1 — 1:10, 1мл/г розведено в 9 мл/г індиферентної речовини (спирт, вода, цукор);
  • D6 — 1:1000000, 1мл/г розведено в 1 тонні (округлимо до тонни) індиферентної речовини (спирт, вода, цукор);
  • D12 — 1:1000000000000, 1мл/г розведено в 1 мільйоні (округлимо до 1 мільйона) тонн води.

10 мл, розведених у 1 тонні води і 10 мл, розведених в одному мільйоні тонн води при ціні препарату, більшій за 140 грн. в аптеках України (осінь 2015 р.), викликають запитання, чи не так?

З точки зору традиційної медицини діючою речовиною препарату є осика канадська (Populus) — 25 мг десятинного розведення, про лікувальний вплив на організм надвеликих розведень говорити немає сенсу, оскільки відсутня достовірна інформація щодо наявності або відсутності такого впливу.

Осика дуже широко розповсюджена — для прикладу, окрім Канади, на всій території Європи, в Росії, Казахстані, Китаї. У Вікіпедії знаходимо згадку про лікувальні властивості осики (кора дерева, почки, листя):

Осика має протимікробну, протизапальну, протикашльову, жовчогінну і антігельмінтним дією. Водний екстракт кори осики використовується для лікування опісторхозу.

Через те цей засіб часто класифікують як фітопрепарат. Про ефективність препарату колишній головний уролог України, професор Сергій Пасічников, говорить наступне:

Ось у європейської асоціації урології є такий документ — "Рекомендації лікування урологічних захворювань"... Є тут розділ, присвячений гіперплазії передміхурової залози, раку передміхурової залози, запаленню передміхурової залози, простатиту. В жодному з цих розділів фітопрепарати взагалі не рекомендуються. "Гентос" — це фітопрепарат. Фітопрепарати і біологічно активні добавки не проходили серйозних досліджень. І ніхто конкретно не довів, ні в лабораторних умовах, ні в експерименті, що складові цих препаратів ефективні самі по собі, а тим більше ефективні разом... Основне, на чому тримаються фітопрепарати, — це їхня безпечність. 90 % цих ліків — безпечні. Чи приносять вони користь — потрібні масштабні дослідження, яких ніхто не проводив...".

Оцінка Сергія Пасічникова не менш категорична, ніж відгук про Гентос, з якого ми почали цю розмову. Поважний професор не дозволить собі так категорично говорити без належних підстав. Доказові наукові публікації про ефективність препарату в англомовних джерелах відсутні (хоча Gentos виробляється в Європі), зокрема на поважних інтернет-ресурсах MedlinePlus і PubMed.gov не виявлено жодного матеріалу, який би переконливого підтверджував ефективність застосування Гентосу при лікуванні урологічних захворювань. Тобто незрозумілими і необґрунтованими є твердження про його позитивний вплив на сечостатеву систему.

Гентос — БАД чи лікарський препарат

Шукаємо інформацію в Google і в четвертому десятку знайдених посилань бачимо:

Дієтична_добавка

На сторінці http://liky.org/ds/gentos наприкінці інструкції знаходимо:

Ця інструкція з медичного застосування БАДу ГЕНТОС надана тільки для ознайомлення.
Перед застосуванням проконсультуйтеся будь ласка з лікарем.

Викликає сумнів достовірність? Чому лише епізодично говориться про Гентос як про дієтичну добавку, можна лише висловлювати припущення, тому обмежимось лише фрагментом таможенного документу: декларації про ввезення Гентосу Форте (той же виробник, дуже близький за дією препарат) на територію України.

Гентос_Форте_декларація

Фактично препарат Гентос Форте ввозиться в Україну як готовий харчовий продукт.

Збільшене зображення тут.

Підводимо підсумки

Отже, в сухому залишку маємо наступне:

якщо вважати Гентос фітопрепаратом — немає досліджень, котрі підтверджують його ефективність;

якщо це БАД — біологічно активні добавки не є лікарськими засобами;

якщо гомеопатичний препарат — традиційна медицина не використовує такі препарати при лікуванні хворих.

Ось чому ставлення до препарату Гентос та відгуки про нього лікарів такі категоричні. На завершення ще два приклади — відповіді фахівців Російського Медичного Серверу на питання про доцільність лікування гомеопатичними препаратами.

Гомеопатія

Відгук_про_гомеопатію

Звертаємо увагу на останні слова іншої відповіді лікааря:

Відгук_про_гомеопатію_2