Куріння таки вбиває...

Куріння вбиває навіть тих, хто його рекламує. Девід Міллар-молодший, який першим знявся в ролі ковбоя у рекламі цигарок Мальборо, помер в 1987 році, будучи не в силах далі боротися з емфіземою легенів. Він курив протягом більш ніж сорока років.

Мальборо_ковбой_Міллар

Інший підкорювач прерії, герой реклами Мальборо, Девід Маклін, курив з 12 років, помер від раку легенів, смерть прийшла до нього в 1995 році. Куріння таки вбиває...

Мальборо_ковбой_Маклін

Ще один «ковбой смерті», харизматичний голлівудський актор, каскадер і учасник родео Уейн МакЛарен (Wayne McLaren). Він грав цю роль протягом більшої частини 1970-80-х років. Понад двадцять років цей неймовірно чарівний актор являти собою обличчя торгової марки і був символом куріння як такого.

Мальборо_ковбой_МакЛарен_1

Уейн МакЛарен почав зніматися в рекламі сигарет у 24 роки. У 1967-му році він в героїчному образі ковбоя, що знає собі ціну, з'явився на величезних міських плакатах, заманюючи в країну мустангів і кактусів черговою пачкою «Мальборо». Уейн МакЛарен викурював по 30 сигарет в день протягом 25 років і помер у віці 51 року. Причиною цьому став рак легені, метастази якого поширилися на його мозок. Складно описати ті муки, які дісталися на його долю. Уейн МакЛарен пережив хіміотерапію, променеву терапію і ампутацію легкого, однак цього всього було недостатньо для його порятунку.

У січні 2014 року з’явилась інформація, що в США від раку легенів помер четвертий «ковбой Marlboro» Ерік Лоусон. Вдова Еріка Сьюзан Лоусон зазначила, що її чоловік був завзятим курцем з 14 років і відмовився від цієї звички, тільки коли йому поставили смертельний діагноз.

- Він знав, до чого сигарети можуть його довести. Знав, але все одно не міг зупинитися, - сказала вона.

Мальборо_ковбой_Лоусон_1

Так Ерік Лоусон став четвертим з "ковбоїв Marlboro", які знімалися у рекламі популярних американських сигарет, були символом куріння для мільйонів людей і померли від раку легенів. Куріння вбиває безжалісно і сліпо, воно не обійшло стороною навіть тих, хто йому так вірно служив, пам’ятаємо про це.