Застосування Амізону: результати нового дослідження

В Україні в останнє десятиліття цей препарат належить до числа найбільш популярних. Таке широке застосування Амізону викликає подив, оскільки цей препарат відсутній в переліку лікарських засобів, рекомендованих Всесвітньою організацією здоров'я і як лікарський засіб використовується лише в кількох країнах колишнього СНД.

Загальновідомі факти

Розробник препарату - Інститут фармакології і токсикології АМН України.

У 1996 році Фармакологічний комітет МОЗ України дозволив застосування препарату в клінічній практиці.

Виробник препарату - ПАТ «Фармак», Україна, м Київ. З інформацією виробника препарату можна ознайомитися тут. З цієї інформації виділимо наступне:

Амізон_інформація_Фармак

Амізон_інформація_Фармак_2

Станом на 2016 рік препарат зареєстрований тільки в Україні, Росії та деяких інших країнах колишнього СНД.

Практикуючі лікарі про ефективність Амізону

Автор даної статті сумлінно переглянув на форумі лікарських консультацій Російського Медичного Серверу усі матеріали, що згадують Амізон. Найбільш показові пропонуються для перегляду нижче (представлені скриншоти фрагментів інтернет-сторінок).

Лікарі_про_Амізон_1

Лікарі_про_Амізон_2

Лікарі_про_Амізон_3

Лікарі_про_Амізон_4

Останнє повідомлення проливає світло на можливі причини популярності Амізону як противірусного засобу. Значною мірою його комерційному успіху сприяє також реклама виробника в ЗМІ, на жаль, не завжди достовірна, зокрема, радимо подивитися тут.

Чи існують зарубіжні дослідження, що підтверджують ефективність застосування Амізону в практиці лікування будь-яких захворювань

Довгий час зарубіжних досліджень Амізону не було взагалі, що у не фахівців викликало подив, оскільки ефективних противірусних препаратів дуже мало. Однак в листопаді 2014 року інтернет-видання apteka.ua опублікувало статтю Противірусна активність Амізону: багатообіцяючі результати міжнародних досліджень, в якій говориться про презентацію на Третьому противірусний конгресі (Амстердам, 12-14.10.2014р.) результатів міжнародних досліджень Амізону. Дослідження проводилися в НДІ грипу в Санкт-Петербурзі американським біологом Дейвідом Больцем (PhD), членом Американського товариства вірусологів (American Society for Virology). Дейвід Больц (David Boltz) досліджував противірусну активність діючої речовини амізону енісаміума йодиду in vitro і отримав результати, які свідчать про його високу противірусну активність. Оскільки з цим матеріалом будуть знайомитися читачі, що не мають медичної освіти, пояснимо значення терміна in vitro наступною цитатою з Вікіпедії.

In_vitro_Вікіпедія

Переказувати вміст статті не будемо, але звертаємо увагу, що в матеріалах статті відсутні будь-які згадки про підтверджуючі ефективність і безпеку використання препарату клінічні дослідження за участю людей (такі дослідження передують його практичного застосуванню).

Результати дослідження прокоментувала Олена Говоркова (MD, PhD), фахівець Американського національного центру з вивчення і контролю грипу. Коментар пані Говоркової цікавий кожному, хто пройшов радянську школу читання між рядків. З 11 абзаців коментаря власне про Амізон говориться тільки в останніх двох, нижче вони показані на скриншоті.

Амізон_коментар

Реально, важливим є твердження про виявлений клінічний ефект при грипі та ГРВІ.

Дуже цікавий висновок, зроблений пані Говорковою (на скріншоті він виділений червоним кольором). Це твердження, ніяк не пов'язане з попереднім достатньо об'ємним текстом, примушує замислитись, адже майже 20-річна відсутність будь-якої зацікавленності зі сторони західних науковців та провідних фармацевтичних виробників світу не може не мати дуже серйозних підстав.

Привертає увагу і те, що публікація в apteka.ua була підготовлена за матеріалами, наданими компанією "Фармак", нею ж фінансувалася робота Дейвіда Бойца. Про це говорити сам пан Бойц в постері, представленому на Третьому противірусний конгресі:

Амізон_коментар_2

Що ж, усе це викликало б лише посмішку, коли б не мало відношення до здоров'я та лікування десятків та сотень тисяч людей ...