Афлубін: відгуки про ефективність та доречність застосування

Відгуки про афлубін стали цікавими після того, як уся знайома сім’я, що старанно пила розрекламований препарат, перехворіла грипом. Розповіді хворих, що його вживали, виявились контраверсійними, тому спочатку підготуємо грунт для розмови і звернемо увагу на складники цього лікарського засобу. В численних інтернет-публікаціях про форму випуску та його склад здебільшого говориться наступне:

Препарат випускається у вигляді прозорих крапель для прийому всередину і таблеток для під’язикового розсмоктування, основними діючими речовинами яких є аконіт, тирлич, бріоні дводомна, молочна кислота і фосфат заліза.

В якості допоміжних речовин використані:

  • В краплях — етанол;
  • В таблетках — картопляний крохмаль, лактози моногідрат, магнію стеарат.

Будемо точними і поглянемо на точний склад афлубіну.

Відгуки_про_афлубін_склад_крапель

Відгуки_про_афлубін_склад_таблеток

Довідка.

Тирлич, горечавка, горечавка жовта - рослина, що росте усюди в помірній кліматичній зоні Землі та використовується здебільшого як засіб для покращення апетиту та травлення.

Аконіт або борець - здавна відомий як отруйна рослина, Пліній Старший називав аконіти рослинним миш'яком.

Бріонія дводомна, або переступень дводомний є багаторічною вкрай отруйною рослиною, категорично не рекомендується використовувати будь-які препарати на основі цієї рослини з метою самолікування.

Скорочення D1, D6, D12 вказують на розведення діючої речовини (препарат гомеопатичний):

  • D1 — 10 мл розведено в 100 мл води;
  • D6 — 10 мл розведено в 10 тоннах води;
  • D12 — 10 мл розведено в 1 мільйоні тонн води.

Переходимо до відгуків про афлубін. Спочатку колоритні.

Перший під назвою "Купуйте краще дітям апельсини".

Ще два роки тому купили флакон Афлубін за порадою колишнього педіатра. І він до цих пір практично цілий)) Чому? Ну не бачу я від нього ні найменшого ефекту! По-перше - реклама нахабно БРЕШЕ! У ній говориться, що препарат допомагає при лікуванні і в профілактиці простудних захворювань і грипу, а на упаковці написано, що застосовується для полегшення симптомів захворювання! По-друге, симптоми захворювання НЕ ПОЛЕГШУЄ НІЯК !!!!! Перевіряла неодноразово і на дітях, і на собі, і на чоловікові. По-третє, містить спирт. БАГАТО спирту! І мало всього іншого ... Причому все інше - сумнівне як для гомеопатії - занадто великі дози, так і для традиційної медицини - занадто дивні речовини)).

На мій погляд - це марно викинуті гроші. Самонавіювання і навіювання від реклами - річ сильна)))

Другий має назву "Не витрачайте гроші даремно! препарат з недоведеною ефективністю".

Якщо застуду не лікувати - через тиждень пройде, а якщо лікувати - через сім днів.

Препарат позиціонується як противірусний, призначений для профілактики грипу та ГРВІ. Більше двох років намагаюся зрозуміти дію цього препарату, але тут нічого розуміти. Тому що ефекту нуль. Що з ним, що без нього хворієш, все одно однаково.
Афлубін відноситься до препаратів з недоведеною ефективністю.
Препарати з недоведеною ефективністю - це лікарські засоби, які не пройшли випробувань загальноприйнятими методами доказової медицини. Це подібно плацебо, лікувальний ефект якого пов'язаний з вірою самого пацієнта в дієвість препарату.
Цей препарат активно призначається лікарями з подачі медпредставників. А лікарям все одно, їм плювати на доказову медицину, аби отримати відсоток за кількість призначених ліків. У Європі такі препарати не використовуються. Тільки в Росії і країнах СНД наварюються гроші на безграмотності населення. Цьому ще сприяє повсюдна реклама цих препаратів. Люди будьте пильні.
Замість того, щоби витратити гроші на непотрібний препарат, краще купити фруктів, вітамінів. Більше пити, гуляти, провітрювати приміщення і купити хороший зволожувач повітря (як радить доктор Комаровський).
Не труйте себе і дітей своїх. Не довіряйте лікарям-шарлатанам, які прописують даний препарат.

Наступний відгук має гасло "Повна дурниця!"

Це препарат із серії так званих фуфломіцінов - тріску про них багато, реклами багато, стоять в аптеці як чавунний стовп, а толку - повний нуль. Почитала я відгуки, особливо там, де пишуть, що він допомагає - та чим він допомагає? Добре, якщо не зашкодить! Більшістіь випадків, коли його старанно прописують лікарі (які від фармкампаніі отримують за це бонуси і всілякі прибавки), це звичайні застуди, які організм і сам прекрасно долає і сам справляється з усіма цими проблемами. Ні, звичайно, якщо нікуди подіти від 200 рублів і вище - то, як кажуть, на здоров'я! Але абсолютно даремно чекати від нього якихось дійсно лікувальних дій. Вже краще чаю з малиною або лимоном випити, та ноги попарити. Дешевше вже точно, та й шкоди не буде.

Відгуки про афлубін позитивні

Перший позитивний відгук "Намагалися мене заразити, не вийшло!"

Хочу відразу попередити, що Афлубін препарат гомеопатичний і не для маленьких дітей, тому що містить спирт.

Приймати слід, я так зрозуміла, заздалегідь, до настання грипозної епідемії. Наприклад, восени.

Я почала використовувати з листопада і продовжувала пару місяців (переривати курс не можна, інакше не допоможе). Мені допомогло, тому що мої співробітники майже всі перехворіли, а я не заразилася.

Я ставлюся позитивно до гомеопатії, її треба використовувати з розумом, все ж це натуральний продукт. Думаю, ніякої шкоди, тільки користь.

Протестувала на собі, тепер вирішила щоосені пити. Не хочу випробовувати долю і боротися з недугами, краще заздалегідь подбати про своє здоров'я.

Другий також зі знаком плюс "Непоганий засіб, але допомагає чомусь не всім =)"

Афлубін мені порадила родичка, якій він добре допомагає при застуді. Купувала його для себе, але мені особисто він при застудах (кілька разів намагалася їм полікуватися) жодного разу не допоміг.
Так і стояв без діла, я на нього "махнула рукою".
І ось, якийсь час назад застудився син, вирішила спробувати йому дати афлубін.
І Ви знаєте, йому він дуже і дуже непогано допомагає, прискорює одужання. Кілька разів навіть зупинив застуду на самому початку захворювання.
Так що препарат - явно не пустушка і не за рахунок тільки ефекту самонавіювання допомагає, як стверджують деякі у відгуках, так як син (6 років) не вдається в подробиці, які саме ліки йому мама в ложечці дає і явно нічого собі з цього приводу не вселяє.
Смак, звичайно, з таким високим вмістом спирту (43% етанолу), дитині неприємний, розбавляю необхідні п'ять крапель у чайній ложці води, так менш неприємно. Потім засіб потрібно обов'язково під язиком потримати якийсь час.
Не знаю, чому афлубін комусь допомагає, комусь ні, напевно, у випадках з гомеопатією (афлубін - гомеопатичний засіб) це якимось чином від індивідуальних особливостей організму залежить.

Третій відгук про афлубін зі знаком плюс "А нам допомагає".

Вперше спробували ці краплі, коли синочок в 6 місяців почав чихати, допомогло відразу. І так я почала ним користуватися. Температура підвищилася? - Крапельку афлубіну! Порадила подрузі, вона теж успішно справлялася з температурою у свого синочка. Але після року перестав допомагати. Зараз сину вже 5 років. Зранку трохи підкахикує, я знову згадала про цей засіб і накапала йому 5 крапельок і вперед в садок. Кашлю як не було. Може, коли постійно при найменшій застуді давати цей препарат, то, напевно, виникає звикання і вже перестає допомагати. Смак нам теж не подобається, але головне щоб було ефективно! І так - економічний, вистачає надовго!

І наостанок категорична рекомендація.

Афлубін відмінно допомагає впоратися з симптомами ГРВІ, якщо приймати його на ранній стадії захворювання !!! Тривалу хвороба він не вилікує. І приймати його треба курсом, а не так, що один день попили - полегшало і закинули. У такому випадку хвороба може повернутися з новою силою.

Підсумовуємо судження та рекомендації

Що залишається в сухому залишку від прочитаного? Спробуємо систематизувати.

  1. Препарат гомеопатичний. Усім, хто знайомий з гомеопатією, технологіями приготування гомеопатичних препаратів і має сформоване сприйняття або несприйняття гомеопатії, цього визначення достатньо. Як казали давні римляни "sapienti sat!"
  2. Продукт натуральний, себто містить лише натуральні компоненти (судження неточне, оскільки щонайменше етиловий спирт звичайного промислового виробництва), тому ніякої шкоди не буде, лише користь. Твердження видається сумнівним, для прикладу, ртуть, миш’як або поганка бліда також натуральні, отож можна приймати (дози та розведення обговорювати не будемо), шкоди не буде?
  3. Будемо тверезомислячими: грипп або гострі респіраторно-вірусні захворювання афлубін не виліковує, як би нам цього не хотілося б!
  4. Чи впливає на перебіг хвороби, чи дієвий як профілактичний засіб? Немає жодної достовірної статистики!

На завершення теми відгуків про дієвість афлубіну. За інформацією http://interfax.com.ua 27.09.2013 року віце-президент Всеукраїнської ради захисту прав та безпеки пацієнтів Євген Найштетік заявив, що в противірусних препаратах для лікування грипу, зокрема, "Анаферон", "Енгістол", "Оціллококцінум", "Афлубін" "у складі немає жодного атома діючої речовини".

Там взагалі нічого немає. В інструкції із застосування написано, що у складі є щось з так званим гомеопатичним розведенням 200С, це означає, що у складі цієї речовини повинно бути 10 в мінус 400 ступені - одна молекула на Всесвіт. Тобто в препараті немає діючої речовини взагалі, і МОЗ реєструє цей засіб з показаннями "для лікування вірусу грипу", герпесвірусної інфекції, гепатиту. І це масовий обман.