Аміксин: відгуки лікарів про застосування препарату і розповіді хворих

Аміксин викликає різкі відгуки лікарів-практиків, красномовним прикладом яких служить наступний діалог на форумі Російського Медичного Сервера. Його учасники - жінка, яка звернулася з проханням про консультації (її нік Bagira), і лікарі під ніками Ivkoko, Morphey, antibiotik. Для більшої достовірності діалог наведено скриншотами - растровими копіями фрагментів інтернет-сторінки.
 
Аміксин_1

Аміксин_3

Аміксин_4

Сказано коротко, але однозначно. На цьому можна було б поставити крапку, якби не було в Інтернеті безлічі історій хворих, що приймали препарат і залишили про нього дуже суперечливі розповіді.
 

Відгуки про аміксин хворих, що приймали препарат

Оскільки свідчення такі вельми красномовні і категоричні, оцінку лекарського засобу хворими на сторінках інтернет-сайтів легко можна віднести до однієї з трьох груп:
  • "однозначно позитивна";
  • "однозначно негативна";
  • "запитально-об'єктивна".
Приклад висловлювання про аміксин зі знаком +.
Хворий_про_аміксин_1
Переконливо, чи не так? Поглянемо на історію зі знаком питання:
Хворий_про_аміксин_2
І відповідь на цей "крик душі":
Хворий_про_аміксин_3

Приклад негативний. Для кращого сприйняття наведу його текстом (переклад автора цих рядків, стиль, особливості мови, пунктуація та частково орфграфія збережені):

Відгук: Противірусний засіб Аміксин - Жах! Мучився 7 днів поки не зрозумів, що просто потрібно перестати пити цей "чудо-препарат"
Переваги:
НІ! Пласебо в кращому випадку.
Недоліки:
Моторошні головні болі, стрибає тиск, біль за очима, ломота, слабкість. Ну і ціна, дай Бог здоров'я маркетологам цього препарату.
Почав пити з самого першого дня за порадою фармацевта (щоб він сам пив його все життя). На третій день здав аналізи. Доктор підтвердив його пити (я до неї ще зайду спасибі сказати). Аналізи показали, що антибіотики пити не треба, але були підвищені лейкоцити, вона (лікар, прим. перекладача) знизувала плечима і говорила, що не розуміє від чого це ... Мабуть все завдяки цьому аміксину!
У 1й же день почалися мігрені, почав стрибати тиск по 3 рази на день. Очі боліли зсередини, при кожному русі відгукувалися, потім простіше було закрити очі, повернути голову, і знову відкрити, ніж просто перевести погляд на іншу точку (так сильно боліли).
Прокидався, снідав, пив Аміксин і знову валився. Ломота і слабкість були постійні. Весь час списував це на хворобу - але температура впала до 35.8 вже на 4й день і більше не піднімалася. Я продовжував пити ці горе-ліки. З болями звернувся до лікаря - вона тільки знизувала плечима і говорила, що болі за очима не властиві при стрибках тиску (я списував на це).
Сьогодні, на 7й день хвороби (до речі, кожен день прокидаєшся від головної болі) мене як осінило - зараз 6 ранку і я вирішив прошерстити інтернет з приводу відгуків на Аміксин. І ось - вуаля! Хочеш одужати - перестань просто пити цю отруту.
Насторожило те, що його за кордоном не використовують.
До речі, замовні відгуки видно відразу - вони слідують у кількості 4-5 після кожного негативного. І рясніють молитвами на цей чудо-препарат.
Реальні відгуки теж легко відрізнити.
PS Буду заходити дивитися, як тут почнуть відмазувати цей порошок
PSS дай Бог здоров'я маркетологам цього препарату, які підкупом фармацевтів (ну, або переконанням, якщо хтось хоче вірити в таке), а також захопленнями в інтернеті створили міф про корисність.
PSSS Не вірю, що проводилися клінічні дослідження - інакше був би більш повний список побічних дій, якими забитий інтернет

Загальне враження: Жах! Мучився 7 днів поки не зрозумів, що просто потрібно перестати пити цей "чудо-препарат"

Бажаючим побачити оригінал, показую картинку.
 
Хворий_про_аміксин_4
Наприкінці хворий торкнувся неприємної теми - замовних, проплачених висловлювань про препарат, покликаних спонукати відвідувачів сайтів купувати його. Прикладом вірогідно проплаченої розповіді, на думку автора цих рядків, може бути наступна:
Хворий_про_аміксин_5
Стилістика і зміст такого "інформаційно насиченого" тексту дуже вже відрізняється від наведеного вище "крику душі".
Чому ж настільки категоричні відгуки про аміксин лікарів і настільки суперечливі думки хворих?
 

Чи безпечний аміксин (на Заході препарат відомий як тилорон)

Перша згадка про тилорон (аміксин - комерційна назва тилорону) зустрічається в заявці на патент від 30 грудня 1968 року (патент США №3592819). Препарат був досліджений в 70-ті та 80-ті роки XX століття. Були отримані свідчення токсичності і небезпеки  для здоров'я людини, у зв'язку з чим подальші роботи з вивчення тилорону довгий час не проводилися.

Процитую українську Вікіпедію (https://uk.wikipedia.org/wiki/Тилорон, в російській Вікіпедії ця інформація відсутня).

Тилорон містить в своїй структурі одночасно катіонні і ліпофільні групи. Речовини з такою будовою здатні спричиняти клітинний ліпідоз — порушення обміну жирів в клітинах. В експериментах було показано, що тилорон зумовлює фосфоліпідоз — накопичення ліпідів з наступним жировим переродженням — в печінці й сітківці ока у лабораторних тварин[2],[3].

Невелике дослідження на 14-ти пацієнтах, яким назначали тилорон, в трьох з них препарат спричинив ураження очей — ретинопатію і кератопатію[4],[5].

Результати експериментів на тваринах показали, що тилорон впливає на вуглеводний обмін та зумовлює накопичення глікозаміногліканів в клітинах, що породжує захворювання — мукополісахаридоз.[6],[7].

Станом на лютий 2009 року опубліковані науково достовірні дані про безпечність застосування тилорону у людей відсутні.

Там же знаходимо наступну информацию.

Тилорон — синтетичний низькомолекулярний препарат, пероральний індуктор інтерферону.

Зареєстрований в Росії і Україні під комерційною назвою Аміксин® (у вигляді порошка для виготовлення нестерільних лікарських форм) і Аміксин®IС (в таблетках) [1]. Свідчення про застосування аміксину (тилорону), як лікувального препарату, за межами колишнього Радянського Союзу відсутні.[Джерело?] ...

Рандомізовані контрольовані клінічні дослідження препарату відсутні. Опубліковані статті про клінічні дослідження тилорона в Росії і Україні або не є рандомізованими[10], або не містять плацебо-контролю і базуються на застосуванні нестандартних критеріїв ефективності (суб'єктивного самопочуття) замість об'єктивного — вірусологічного аналізу[11],[12].

Процитованого тексту достатньо для пояснення неприйняття аміксину як лікарського засобу практикуючими лікарями і суперечливі, часто насторожуючі історії хворих.

Бажаючим знати більше настійно рекомендую перейти за посиланнями http://progenes.livejournal.com/51535.html та http://progenes.livejournal.com/153067.html на сторінку біолога Руслани Радчук.

На поличці в аптеці він такий:

Аміксин_аптека_UA          Аміксин_аптека_RU