ГРВІ - як лікувати і як уникнути

ГРВІ - це Гостра Респіраторно-Вірусна Інфекція, лікування та профілактика ГРВІ зумовлені респіраторним шляхом інфікування та вірусною природою захворювання (найчастіше збудником є риновірус, ентеровірус, коронавірус).

Організм людини має потужні механізмами протидії вірусному захворюванню. У процесі боротьби з вірусом він вчиться розпізнавати збудник хвороби і знаходить ефективні засоби захисту. Цю набуту здатність захищатися від даного конкретного вірусу ми називаємо специфічним імунітетом. Оскільки вірусів дуже багато (ми з повним правом можемо назвати Землю планетою бактерій і вірусів), і у них дуже часто змінюється структура, змінюються білки, з'являються нові властивості - людина постійно стикається з незнайомими вірусами. Ось чому кілька випадків ГРВІ в році - звичайне явище, а у дітей дитсадівського віку респіраторно-вірусна інфекція буває значно частіше - 6-10 разів за рік - вони вчаться жити в світі бактерій і вірусів, їх організм вчиться пізнавати своїх ворогів і боротися з ними. Це нормально і не повинно викликати занепокоєння батьків.

Респіраторно-вірусною інфекцією можна заразитися переважно навесні або восени. Щоб зараження відбулося, необхідний прямий контакт з хворою людиною, або ж вірус потрапляє в організм з навколишнього середовища. Звичайний шлях інфекції - руки, якими людина доторкується до своїх очей, носа або рота - так вірус потрапляє на слизову оболонку, де починається його життєдіяльність в організмі людини. Інфекція часто респіраторна, тому що краплі вологи, котрі містять вірусні частинки, виділяються хворим з повітрям в процесі дихання або кашлю, і потім це повітря з вірусними частинками вдихається іншою людиною. Не всі віруси поширюються повітряно-крапельним шляхом: риновіруси так не передаються, а для коронавірусу або вірусу грипу це природний спосіб зараження.

Відомий лікар Комаровський говорить:

Але ми твердо повинні знати і розуміти: соплі, кашель, температура - це ГРВІ. Найпоширеніша і найлегша хвороба. Вимагає спокою і абсолютно конкретних, елементарних дій, цілком доступних людям з будь-яким рівнем матеріального добробуту.

Як не треба лікувати ГРВІ

Загальні правила:

  • цибуля, мед, часник - продукти харчування, вони не лікують;
  • гомеопатія, имунал, ехінацея, оксолінова мазь та подібне інше - допомагають тільки виробникам цих препаратів; нас вони не лікують, це препарати з недоведеною ефективністю.

Читаємо відповідь лікаря, котрій більше 5000 разів подякували за консультації на форумі Російського Медичного Сервера:

Лікування_1

Антибіотики ні застуду, ні грип не лікують, ці препарати діють тільки на бактерії.
На віруси вони не діють!

Як потрібно лікувати ГРВІ

Потрібно створити організму хворого умови, що допомагають йому боротися з вірусом. Це дуже важливо! Беремо до уваги наступне:

  1. Температура в приміщенні, де знаходиться хворий - близько 20° С, повітря в приміщенні необхідно зволожувати (це зменшує симптоми закладеності носа і нежить). Хворий тепло одягнений, підлога миється, кімната провітрюється.
  2. Не потрібно змушувати хвору людину їсти! Коли попросить - краще рідка, легка, переважно вуглеводна їжа.
  3. При підвищеній температурі організм потребує більше води! Температура чаю, компотів та іншого (крім спиртного природно) - 38-40° С.
  4. У ніс сольовий розчин - одна чайна ложка кам'яної кухонної солі розводиться в одному літрі води, розчин крапають або збризкують в слизову носа.
  5. Гірчичники, банки і подібне інше - НЕ ЛІКУЄ!
  6. Гомеопатичні препарати, інтерферони для місцевого застосування - НЕ ЛІКУЮТЬ!
  7. Антибіотики на віруси, збудники ГРВІ, не діють! Тому не потрібні !!!
  8. Якщо є висока температура (у дітей більша за 38° С, у дорослих більша за 39° С) - показаний прийом парацетамолу або ібупрофену. Аспірин при таких інфекціях приймати НЕ рекомендується!

Можуть бути ускладнення - якщо гайморит, отит, хрипи в легенях, пневмонія - обов'язково до лікаря!

Що слід знати ще про ГРВІ

Профілактика:

Профілактика_1

Лікування_2

Вакцина:

Профілактика_2