Взуття. Хімічний запах

Обираючи при купівлі взуття, ми звертаємо увагу на ціну, зовнішній вигляд, якість матеріалу (шкіра чи шкірзамінник), однак практично не звертаємо увагу на запах, який має матеріал, з котрого вироблене взуття. Той же шкірзамінник може бути якісним і відповідати усім належним стандартам, а може нанести серйозної шкоди здоров’ю людини. Прикладом послужить наступна пара чоловічих туфель.

Хімічний_запах_взуття                 Хімічний_запах_взуття_2

Ця пара взуття цікава тим, що при однаковому вигляді та розмірі, різниться маркуванням виробника і має сильний хімічний запах, який виділяє матеріал, з котрого це взуття виготовлено. Позбутися цього запаху неможливо, через годину-дві такого запаху набувають шкарпетки, летючі молекули-носії цього запаху проникають в тканини і рідини тіла людини, що одягнула таке взуття.

Неприйнятна, але зрозуміла логіка невідомого, швидше за все китайського виробника, котрий відправляє це в далеке зарубіжжя: не для себе це робиться, не він це буде носити.

Неприйнятна і незрозуміла позиція українських бізнесменів, які це закуповують, та українських реалізаторів такої продукції, котрі переконують покупців це купувати, звертають увагу на легкість, зручність взуття і жодним словом не згадують про неприємний та шкідливий для здоров’я запах.