Про причини захворювання зубів - останні дослідження вчених

Причини тотального поширення захворювання зубів, про що свідчить статистика стоматологічних захворювань, не пов’язані з біологічними особливостями організму людини, вони сформувались відносно недавно і викликані способом та обставинами життя саме сучасної людини. Численний фактологічний матеріал книги Уестона Прайса "Харчування і фізичне виродження" дає підстави зробити висновок: саме сучасні продукти харчування викликають карієс зубів.

Такий висновок підтверджують останні дослідження вчених, зокрема генетичний аналіз зубів скелетів стародавніх людей показує, що негативні зміни складу бактерій ротової порожнини пов'язані зі змінами в способі життя людей. Перш за все удар по здоров'ю людини завдало сільське господарство, а потім і Промислова революція. Нижче стисло викладений матеріал дослідження, опублікованого в Nature Genetics і в інтернет-виданні EurekAlert.

Під керівництвом Центру стародавньої ДНК Університету Аделаїди було проведене перше дослідження, присвячене еволюції, що відбулася за останні 7500 років, і тому, як вона вплинула на бактеріальний склад порожнини рота з усіма подальшими наслідками.

В ході дослідження був виділений кальцинований наліт із зубів 34 скелетів. Це дозволило простежити еволюцію бактеріального складу ротової порожнини з періоду останніх мисливців-збирачів до Бронзового століття і Середньовіччя.

Член міжнародної команди вчених професор Купер каже:

Склад бактерій порожнини рота помітно змінився з введенням сільського господарства, і знову близько 150 років тому з введенням обробленого цукру і борошна внаслідок промислової революції, ми можемо бачити як різко скоротилася різноманітність наших бактерій порожнини рота, це дозволяє панувати штаммам бактерій, що викликають карієс. Сучасний рот переважно перебуває в стані постійної хвороби.

Результати дослідження, опубліковані в лютому 2013 року, дають підставу стверджувати про наступне:

  • в порівнянні з давнім бактеріальний склад ротової порожнини сучасної людини менш різноманітний, з цим пов'язане поширення захворювань зубів і порожнини рота;
  • введення в раціон людини оброблених цукру і борошна призвело до того, що в бактеріальному середовищі ротової порожнини стали домінувати бактерії, що викликають карієс.

Таким чином, ротова порожнина сучасної людини постійно перебуває в нездоровому стані, наші зуби просто не можуть бути здоровими і основна причина захворювань зубів - сучасна їжа.