Як лікувати грип - достовірна, стисла інформація для хворих

Лікуємо грип чи лікуємо застуду/ГРВІ - насамперед визначаємо характер захворювання. І застуда, і грип - захворювання вірусні. Їх відмінності:

 • застуда або ГРВІ - спочатку дере горло, закладається ніс і можлива поява нежиті, кашель, болить голова, загальна слабкість, часто буває ангіна, часом підвищена температура;
 • грип - починається раптово, різко, для нього характерні болі в м'язах, тіло "ломить".

Перебіг хвороби:

 • застуда / ГРВІ - перші 3-4 дні погане самопочуття, наступні 3-4 дні з кожним днем ​​все більш помітне поліпшення стану, через 7-8 днів людина здорова;
 • грип - дуже часто висока температура (вище 38 градусів Цельсія), сильна слабкість, можливі болі в грудях.


Можливі ускладнення грипу: організм ослаблений, імунна система організму бореться з вірусною інфекцією - можливе ускладнення бактеріальною інфекцією; вірусна пневмонія - надзвичайна рідкість!

Як лікувати грип

Найважливіше! Грип не лікується таблетками! Лікують створенням умов, що допомагають організму легко перемогти вірус!

Поглянемо на діалог матері, котра попросила консультації на форумі Російського Медичного Серверу та лікарів, що консультацію надавали.

Лікування_1

Лікування_2

Лікування_3

Найкраще з усього, що було побачене і почуте про лікування грипу - це поради доктора Комаровського. Доктор говорить точно і стисло. Дещо перефразовані (аби виділити чи посилити найважливіше) поради доктора Комаровського наступні.

 1. Хворий тепло одягнений (якщо не в ліжку), в його кімнаті температура близько 20 ° С, вологість 50-70%. Щодня миються підлоги, кімната зволожується, провітрюється.
 2. Не змушувати хворого їсти! Коли попросить - їжа переважно рідка, легка (для засвоєння), переважно вуглеводна.
 3. Пити і поїти !!! Багато !!! Температура рідини - 38-40 градусів Цельсія. Чай, відвари сухофруктів, компоти - якщо чогось хоче, а чогось ні, нехай п'є те, що хоче. Можна препарати для регідратації (продаються в аптеках) - регідрон, гастролі та ін. Аби пив!
 4. У ніс сольові розчини - одна чайна ложка кухонної солі на літр води розлучається, заливається в флакон-розприскувач і часто - раз на годину, раз на 2-3 години, раз в 20-30 хвилин - в ніс.
 5. Гірчичники, ноги в гарячій воді та інше НЕ ЛІКУЮТЬ! Це психотерапія для тих, хто за хворим доглядає.
 6. Якщо висока температура - парацетамол, ібупрофен. НЕ МОЖНА аспірин!
 7. Якщо є кашель - НІЧОГО, ніяких відхаркувальних "мукалтинів" та інших подібних.
 8. Проти алергічні засоби - НЕ ПОТРІБНІ!
 9. Антибіотики - НЕ ПОТРІБНІ! Їх прийом заважає організму боротися з вірусом.
 10. Інтерферони для закапування - не ефективні! НЕ ПОТРІБНО!
 11. Гомеопатія на боротьбу організму з вірусом НЕ ВПЛИВАЄ. Це психотерапія для вас. Хворому ця біганина навколо нього непотрібна.

Звернення до лікаря

Звернення до лікаря бажане! Але бувають випадки, коли звертатися до лікаря потрібно ОБОВ'ЯЗКОВО!

Обов'язково звертатися, якщо:

 • стан не поліпшується на четвертий день захворювання;
 • температура на сьомий день продовжує залишатися підвищеною;
 • після поліпшення стан хворого почав погіршуватися;
 • симптоми грипу проявляються помірно, а загальний стан досить важкий;
 • спостерігається блідість шкіри; спрага, задишка, інтенсивний біль, гнійні виділення;
 • кашель посилюється; після глибокого вдихання повітря слідує напад кашлю;
 • зняти високу температуру не допомагають або практично не допомагають, або дуже ненадовго допомагають парацетамол та ібупрофен.


Лікар потрібний ТЕРМІНОВО якщо є:

 • втрата свідомості;
 • судоми;
 • ускладнене дихання, задишка, відчуття нестачі повітря;
 • інтенсивний біль де завгодно;
 • навіть помірний біль в горлі за відсутності нежиті;
 • навіть помірний головний біль у поєднанні з блювотою;
 • набряклість шиї;
 • з'явився висип і не зникає при натисканні на шкіру;
 • температура тіла вища за 39 ° С не починає знижуватися через 30 хвилин після застосування жарознижувальних препаратів;
 • будь-яке підвищення температури в поєднанні з ознобом і блідістю шкіри.

Про лікування грипу лікарськими препаратами

Ніде в цивілізованому світі не застосовуються для лікування грипу оксолінова мазь, анаферон, афлубіни, стимулятори імунітету, краплі інтерферону.

Фактично єдиним препаратом, здатним зруйнувати вірус грипу, є озельтамівір, комерційне назва якого - таміфлю. Є ще одні ліки (занамівір), які використовуються лише інгаляційно, але на просторах колишнього СРСР їх практично купити не можна.

Таміфлю - дорогий препарат, у нього багато неприємних побічних ефектів. Таміфлю використовують при важкій формі (лікарі знають) або коли навіть легко хворий з групи ризику (особи похилого віку, хворі на астму, діабет, яким - лікарі теж знають). Якщо необхідне таміфлю — обов’язковий нагляд лікаря і, як правило, - госпіталізація. Таміфлю розподіляється насамперед по стаціонарах, а не по аптеках.

Найважливіше

Абсолютній більшості хворих лікування противірусними препаратами НЕ ПОТРІБНЕ!

Ось що говорить лікар:

У абсолютної більшості хворих - легка або середньої важкості форма грипу !!!
Грип в цілому (без поділу на сезонний і новий) - в основному хвороба середньої важкості, у деяких - має легкий перебіг, у деяких - тяжкий. У багатьох проходить без ускладнень, у ряду осіб викликає ускладнення, як пов'язані з верхніми дихальними шляхами, так і не пов’язані, як близькі, так і відтерміновані. У Росії смерті по різним соматичним причинам (інфаркт, інсульт тощо) через деякий час після грипу не реєструються як пов'язані з грипом, тому здається що їх немає.
Не ставтеся до грипу, як до ГРВІ. Це не так. Не треба легковажності, але не треба і панікувати.

Ось оригінальний текст:

Лікування_4

Наслідок найважливішого

Якщо не потрібний лікарняний, при легкій формі можна не звертатися до лікаря - під час епідемії, в передепідемічний або післяепідемічний періоди в поліклініках великі черги хворих, лікарі та медсестри також можуть переносити легку форму грипу на ногах, лікарі змучені і т.д.

Про легеневу чуму (пневмонію)

При легеневій чумі захворюють усі, хто контактував з хворим, смертність 100% при відсутності лікування, якщо лікування своєчасно призначене - смертність 10%, але також захворюють усі, хто контактує з хворим!!!

Пневмонія - одна з найбільш частих причин смерті людей в ​​усіх країнах і в усі часи. Пневмонія ускладнює перебіг дуже багатьох хвороб і травм. Не варто пов’язувати її обов’язково з вірусом грипу.