Як зберегти зуби здоровими

Чи можна зберегти зуби здоровими протягом усього життя, адже здорові зуби - неодмінна складова людського здоров’я? І якщо можна, то як?

Статистика стоматологічних захворювань в Україні - не лише вагоме свідчення актуальності питання, але й вагома характеристика як ефективності роботи десятків тисяч українських стоматологів, так і ефективності сучасних засобів догляду за зубами.

Людина - біологічна істота, частина біологічного світу Землі, як і кішки, собаки, мавпи, інші тварини. Чому у тварин хвороби зубів - рідкість, а у людини - норма? Чому людині важко зберегти зуби здоровими?

Лише в останні роки ми починаемо розуміти причини такого стану. Процитуємо висновок з Причини захворювання зубів

Введення в раціон людини оброблених цукру і борошна призвело до того, що в бактеріальному середовищі ротової порожнини стали домінувати бактерії, що викликають карієс. Виходить, ротова порожнина сучасної людини постійно перебуває в нездоровому стані.

Звучить як вирок. Насправді в цих словах - шлях до здорових зубів на все життя. Достатньо відмовитись від виробів з борошна та від цукру (краще взагалі від промислово вироблених рафінованих і захищених консервантами харчових продуктів), використовувати для чищення зубів звичайну харчову соду, а не розрекламовані зубні пасти і можна забути дорогу в стоматологічний кабінет, і можна буде зберегти зуби здоровими з дитинства і до старості.

Вагомим підтвердженням сказаного є фрагменти книги Уестона Прайса "Харчування і фізичне виродження", яка була написана в 1939 році і з того часу багаторазово перевидавалась.